Svatomartinský košt, v sobotu!

Svatomartinský košt, který občané Blanska a okolí znají po dva roky z Wanklova náměstí letos odstartuje v sobotu 11.11. 2017 v 11.00 hod. Nově na Skalním mlýně, kde připravujeme nejen novinky, ale i bohatý program pro celé rodiny.

 

První, a tou pro naše návštěvníky nejdůležitější, je dopravní dostupnost, která bude zajištěna novým nízkopodlažním autobusem společnosti ČAD BLANSKO a.s. Ten bude jezdit celý den Blansko nám. Republiky – autobusové nádraží – Skalní mlýn a zpět zcela ZDARMA. Jízdní řád je uveden zde na stránce v sekci JÍZDNÍ ŘÁD – KOŠT BUS. Pro ty návštěvníky akce, kteří nechtějí cestovat autobusem, je k dispozici parkoviště zdarma nebo služba našeho partnera TAXI FLORENTI, který bude jezdit celý den Blansko – Skalní mlýn za speciální cenu 120,- Kč malé auto (až 4 místa) a 200,- Kč za velké auto (až 8 míst).

 

Nové prostředí Skalního mlýna nám umožňuje rozšířit služby, zázemí a doprovodný program pro všechny návštěvníky od těch menších až po dospělé. Zázemí jako v minulých dvou ročnících bude připraveno ve velkokapacitních stanech o celkové rozloze 400m2. Ty budou navíc vyhřívané. Ve stanech se bude prezentovat 15 vinařství a 10 prodejců gastro specialit od punkevního pstruha, polévky až po sýry a sladké pokrmy. Dále budou k dispozici restaurace Hotelu Skalním mlýn včetně sociálního zázemí, a to jak v hotelu, tak v budově informačního střediska, kde jsou dostatečné kapacity záchodů. Pro děti je v Domě přírody Moravského krasu připraven dětský koutek s tvořivou dílničkou a promítáním krátkých filmů v kinosále. Po celý den je také možné si celou expozici Domu přírody projít, a to zcela zdarma.

 

Ve spolupráci se Správou jeskyní Moravského krasu pro naše návštěvníky máme i speciální nabídku na prohlídku Kateřinské jeskyně s 50% slevou v časech 12, 13, 14 a 15 hodin. Nad rámec mimo sezónní provozní doby budou i tři odpolední vstupy do Punkevních jeskyní, a to ve 14:20, 14:40 a 15:00 hodin.

 

Pro návštěvníky mířící k Punkevním jeskyním nebo na můstek propasti Macocha bude až do 17 hodiny k dispozici jízda vláčkem a lanovou dráhou, kterou je možné si zakoupit ve speciálním balíčku se skleničkou a pěti tolary za 150 Kč. Kdo by chtěl větší zážitek z podzimního Skalního mlýna, tak až do 16 hodin budou probíhat jízdy v kočáře určené pro 4 osoby.

 

Důležitou součástí je i doprovodný program v podobě krojovaného tanečního vystoupení, cimbálové muziky, koncertu Standy Hložka s kapelou, vystoupení HD Acoustic, ohnivé show s pyro efekty a ohňostrojem!

 

Pokud nevíte, kam se 11.11. vydat, zveme Vás do krásného prostředí Moravského krasu, který ožije celodenním programem se slavnostním otevřením Svatomartinského vína v 11:11 hod.